متن شبهه👇

مرتبط با شبهه انواع وحی

مطابق با آيات اين دليل شما نادرسته. مخصوصا اگه بعد از وفات پيامبر وحی رو به دو شاخه دسته بندی كنيد.
اگه هم وحی قابل تقسيم بندی باشه قبل از وفات پيامبر هست من قبلك هست. در هيچ جای از قران من بعدك نميتوان يافت.
در واقع اين الهام ها به طور مثال به حضرت مريم يا مادر حضرت موسی و …
قبل از پايان وحی بوده و قبل از عصر حضرت محمد (ص) بوده
پس قابل استناد نيست برای بعد حضرت محمد (ص).

پاسخ شبهه👇

☝️🏻وقتی بخوان تو یه موضوعی
نظر بدن، فقط به قرآن رجوع نمی‌کنند پس روایات📃 برای چیه؟ پس ما اصلاً دیگه روایت نداشته باشیم. قرآن کافیه برامون؟ پس روایات برای چی آمده؟ من برای شما مثال زدم که جبرئیل، مکرر بر حضرت زهرا(س) نازل شد و مطالبی که گفته شد مصحف حضرت زهرا(س) پس این چیه؟ اسمش وحی نیست⁉️

🗣این که گفتم شب قدر، قرآن می‌گه: ملائکه و جبرئیل بر امام زمان نازل می‌شن… بر کی نازل می‌شن؟! من میگم بر امام زمان(عج)، شما می‌گی بر کی نازل می‌شن برای من بگید؟ جبرئیل به کی نازل می‌شه؟ اگه روح رو جبرئیل هم نگیرید، یعنی فرشته‌ای بالاتر از جبرئیل، که باز بالاتر هم شده تازه. اینها به کی نازل می‌شن شب قدر❓این مصداق وحی نیست؟

💭شما فکر می کنید وحی یعنی همون چیزی که قرآن بیاره. این معنای وحی فقط نیست. وحی تسدیدی که کمک بکنه اهل‌بیت رو، این علم اهل‌بیت از کجا میاد؟ اگه علم کامل اهل‌بیت رو قبول دارید، اگه‌ علم لَدُنی اهل‌بیت رو قبول دارید، اگر علم الهی اهل‌بیت🔆 رو قبول دارید، این علم از کجا میاد؟ این میشه همون وحی تسدیدی که بهش می‌گن‌. این هم نظر ما که نیست، گفتیم علما گفتند.

👌🏻بعد، بزرگوار محترم!
روایات هم تو این زمینه هست که اهل‌بیت گفته‌اند، در اصول کافی باب‌الحجه رو شما بخون. شما نمی‌تونید روایات رو از قرآن جدا کنید، قرآن 📖 و روایت هر دو در کنار هم هستش، هر دو رو باید در کنار هم ببینید. و الا فقط بچسبی به قرآن حتی نماز صبح دو رکعت بودنش در قرآن نیامده. اومده مگه؟! پس همه رو در یک بسته کامل در نظر بگیرد.

بازگشت به لیست شبهات

پاسخ دهنده: احسان عبادی

پاسخ دهنده: احسان عبادی

جزو اساتید مهدویت ، پژوهشگر تاریخ و محقق، مولف کتاب و سخنران کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به شبهات
عنوان
شبهه

نقد شبهه انواع وحی

نظرسنجی
جدیدترین شبهات