متن شبهه👇

سوالم راجع به مهدویت نیست اما یه سوال دارم ممنون میشم اگه پاسخش رو بدید راجع به سهمیه خانواده شهدا در کنکور هست که چرا کسی که از نظر سطح درسی پایین تر هست با سهمیه شهدا رشته های درمانی قبول شه در صورتی که باید این رشته ها رو کسانی که سواد علمی بالاتری دارن قبول شن چون با سلامتی مردم در ارتباط هست، چرا این سهمیه رو برای کنکور گذاشتن به نظر شما کمی غیر عقلانی نیست؟

پاسخ شبهه👇

🔹ما هم قطعا میگوییم که خانواده عزیز شهدا رو باید هم پاداش مادی و هم پاداش فلان بدهند، اما برای پیشبرد یک جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی باید با دید کلان نگاه بکنیم. برای پیشرفت جامعه اسلامی ما به افراد متخصص👨‍💻 و متعهد هر دو نیاز داریم، یعنی یک فرد هم تخصص، هم تقوی و تعهد هر دو را در کنار هم داشته باشد. تخصص خالی بدرد نمیخوره،❌ تقوی خالی هم بدرد نمیخوره، هر دو در کنار هم باشد.

☝️🏻حالا اگه فرزند شهید این چیزها رو داشت بله یک مقدار کمکش بکنید، اما نه اینکه طرف هیچ استعدادی نداره هیچ تخصصی نداره، فقط این رو به عنوان فرزند شهید سرکار بیارن، اون وقت جلوی یک فرد متعهد و متخصص رو بگیرن.
👈🏻اینجوری کشور ضربه میخورد، نگاه کلان باید داشته باشیم. ما قطعا میگوییم به خانواده های عزیز شهدا باید بها داد و رسیدگی کرد. عموی بنده هم شهید هستند، اما جوری باید باشه که به کشور ضربه نخوره! چون حرکت جامعه اسلامی در مجموع از همه چیز مهمتر و بالاتر هست.
اگر ما یک بچه شهید عزیزی را بیاوریم و یک جایی را به او بدهیم که یک متخصص می بود بهتر کار می کرد آنجا کارمان اشتباه هست❌.
بعضی ها شاید بگویند این بچه شهید از بچگی پدر نداشت و .. خُب اگر این استدلال باشد خیلی از عزیزان ما هم ممکنه در بچگی پدرشون🧔🏻 رو از دست داده باشند حالا بخاطر قتل، تصادف یا سکته یا هر چیز دیگری.. اونها هم با سختی مادرش اونها را بزرگ کرد.

🗣پس حرفم را تکرار می کنم قطعا باید به خانواده های شهدا بهای بیشتری داد از لحاظ مادی، معنوی و امکانات دیگر.. اما در بحث استخدام خیلی باید مراقب بود چون باید حرکت کلان کشور را ببینیم، در حرکت کلان کشور قطعا نیروهای متخصص بهتر هستند از نیروهای غیر متخصص.

بازگشت به لیست شبهات

پاسخ دهنده: احسان عبادی

پاسخ دهنده: احسان عبادی

جزو اساتید مهدویت ، پژوهشگر تاریخ و محقق، مولف کتاب و سخنران کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به شبهات
عنوان
شبهه

سهمیه خانواده شهدا در کنکور

نظرسنجی
جدیدترین شبهات