متن شبهه👇

سوالم این هست که ببخشید کسانی امام زمانی هستند ایا ولایت فقیه باید قبول داشته باشند? اخه یک استادی به نام ….. اومده بود گروهمون به قولش خودش امر به معروف و نهی از منکر صحبت کند ولی به جای این موضوع فقط میگفت ولایت فقیه بگذارید کنار فقط به امام زمان فکر کنید و فقط میگفت باید از اقا امام زمان باید قبول کنیم نه ولایت فقیه را باید امام زمان دریابیم اخه مگه میشد ولایت فقیه نداشته باشیم و فقط امام زمان داشته باشیم? در این دوره هم ولایت فقیه لازم هست هم اقا امام زمان ما به هر دو نیاز داریم و چرا همچنین استادی ها فقط بلدند گول بزند جامعه را ..

پاسخ شبهه👇

⚠️کسانی که می گویند امام زمان را بچسب و ولایت فقیه را ول کن، آیا امام زمان (عج) که در عصر غیبت به سر می برد امت خودش را رها می کند که همین طور دور خودشان بچرخند، درست است؟ پس چه کسی حکومت اسلامی تشکیل بدهد⁉️ حکومت صددرصد اسلامی قبل از ظهور نداریم، نمی توانیم بگوییم صددرصد، ولی در حد توان. چه کسی مردم را اداره کند! یک دشمن می خواهد به بلاد اسلامی حمله کند خُب، یک نفر باید باشد این دولت را، این 👥 مردم را، این نظامی ها و ارتشی ها را بسیج کند به سمت جنگ با دشمن یا نه!!

🔆امام امیر المومنین(ع) در خطبه ی 173یا172 نهج البلاغه می فرمایند: چاره ای بر مردم نیست، جز اینکه امیری داشته باشند چه آن امیر فاجر باشد، امیر بدی باشد، چه امیر خوبی باشد و بعد آنجا می فرماید که، کار انتخاب رهبر به عهده ی مردم نیست و عده ای اهل خبره و اهل مشورت باید یک نفر را به عنوان رهبر انتخاب بکنند! الان این کاری که ما داریم در ایران🇮🇷 انجام می دهیم.

⛅️الان امام زمان در غیبت است! چه کسی بیاید مردم را هدایت بکند! یک جنگی شد، جامعه اسلامی به خطر افتاد چه کسی باید باشد که جامعه را به سمت جنگ با دشمن و دفاع از مرزهای اسلام هدایت کند! چه کسی باید باشد⁉️

🌟واقعا ولایت فقیه یک چیز عقلی است! نیاز به آنچنان بحثهای روایی و حدیثی هم ندارد، هر چند که داریم، ولی بیشتر یک چیز عقلی است🧠 و متأسفم برای این افرادی که اسم خودشان را استاد گذاشته اند و چنین مزخرفاتی را به مردم تحویل می دهند.

درمورد ولایت فقیه بیشتر بدانید…

پاسخ دهنده: احسان عبادی

پاسخ دهنده: احسان عبادی

جزو اساتید مهدویت ، پژوهشگر تاریخ و محقق، مولف کتاب و سخنران کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به شبهات
عنوان
شبهه

لزوم پذیرفتن ولایت فقیه توسط امام زمانی ها

نظرسنجی
جدیدترین شبهات