متن شبهه👇

ببخشید یه دوستی در مورد آیه ۳۴ سوره نسا در مورد کتک زدن زن گفت میشه در مورد سوال این بنده خدا توضیح بدید؟

پاسخ شبهه👇

👈🏻در بحث آیات قرآن، آیات را باید در کنار روایات دید، وقتی اسلامی که این همه می‌آید به زن ارزش می دهد، به زن بها می‌دهد، روایات ما است که می گوید اگر یک مردی بیاید یک زن را بزند فلان می شود، فلان می شود، عذاب دارد و فلان .. پس معلوم است که این آیه منظورش این نیست.

👌🏻اگر اشتباه نکنم در یک کلیپ تصویری این را جواب دادم در کانال و او هست، حالا علی ایحال بدانید اینجا بحث این است که زن آن وظایف زنانگی اش را انجام ندهد، قرآن می گوید مرد ابتدا بسترش را از زن جدا بکند، بعد یک مقدار بی احترامی کند، و در مرحله بعد اگر نشد زدن، حالا این زدن چطوری باید باشد؟؟

☝️🏻ما در مباحث فقهی داریم شما اگر کسی را بزنید بدنش سرخ بشود دیه دارد، کبود بشود دیه دارد پس معلوم است که اینجا آن زدن به معنای مشت و لگد و اینها نیست! یک قانون قانون دیگری را نقض نمی کند! اینجا امام صادق می گوید زدن با چوب مسواک.. چوب مسواک چوب بسیار بسیار نرم و محکم هم بزنید درد آنچنانی هم نمی آید، متوجه هستید!

⁉️شاید پیش خودتان بگویید خُب اگر درد نمی آید پس برای چی قرآن گفته چنین کاری انجام بشود؟ برای اینکه نشان بدهیم از این کار زن خیلی دیگر عصبانی هستیم. مثل گاهی اوقات پدر و مادر هستند از کار بچه خیلی عصبانی می شوند و ‌فقط دست را بلند می کنند اما بچه را نمی زنند، یا آرام پشت دستش می زنند، این هم تقریبا یک چیزی در همین مایه هاست، شبیه به این است.

❌والا زدن با مشت و لگد و فلان اصلا منظور نیست! در احکام خودمان داریم شما اگر کسی را بزنید، حتی اگر سرخ بشود به کبودی نرسد، حتی سرخ بشود دیه دارد. این نکته را توجه بکنید.

بازگشت به لیست شبهات

پاسخ دهنده: احسان عبادی

پاسخ دهنده: احسان عبادی

جزو اساتید مهدویت ، پژوهشگر تاریخ و محقق، مولف کتاب و سخنران کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی به شبهات
عنوان
شبهه

کتک زدن زنان

نظرسنجی
جدیدترین شبهات